Språkkafeen Snakkis (Avlyst)
Språkkafeen Snakkis er et åpent og gratis tilbud til alle som vil øve seg på å snakke norsk. Vi møtes hver mandag kl. 17.30 - 19.00 i Time bibliotek.Aldersgruppe: For alle
En språkkafe er en møteplass for alle som ønsker å øve seg på å snakke norsk og treffe nye mennesker fra hele verden. Alle er velkommen. Enkel servering av kaffe, te og boller. Gratis!
Eget opplegg for barn, vi stiller med barnevakt :)
HVEM KOMMER PÅ SPRÅKKAFE?
# frivillige som snakker norsk
# flyktninger
# innvandrere
# andre som vil øve seg på å snakke norsk
HVORFOR?
Fordi det er gøy, sosialt og utviklende. Dette er ikke et språkkurs. Det er et uformelt og sosialt treffsted der de som vil bli bedre i norsk prater med norsktalende samtalepartnere over en kopp kaffe. Nesten som en vanlig kafé, bare internasjonalt og gratis.
HVER MANDAG
Snakkis arrangeres hver mandag mellom kl.1730-1900 i Huldas Kjøkken Kafé / Catering i Time bibliotek.
BLI MED SOM FRIVILLIG?
Språkkafeen trenger stadig flere norsktalende samtalepartnere. Vil du bli med er det bare å møte opp, ingen påmelding. Det eneste som kreves er at du kan snakke norsk og har lyst til å bidra til et godt integreringstiltak. Registrer deg gjerne her:
https://frivillig.no/time-frivilligsentral/samtalepartnar-til-sprkkafeen-snakkis
Del på:
-
Bli frivillig, noe for deg?
Frivillige til ulike oppdrag
-
Korona- hjelp
Treng du hjelp til smått eller stort?
-
Kul-tur
Kul-tur er sosiale turer med kulturelt innhold i lokalmiljøet. Arrangeres siste tirsdag hver måned fra mars til oktober.
-
LyttevennAVLYST
-
Mannfolkgruppa "Mannen"
Gruppe av og for menn. Aktuelle tema, godt drøs og gode historier.